Історичні факти, події, особистості

Цікаві факти про піратів

Шукачі «удачі і видобутку» на морі. Любителі прибрати до рук скарби, що перевозяться по морях і океанах. Пірати. Хто вони?
Представляємо вам цікаві факти про піратів.
Військовий флот, найперший, який тільки виник у світі, мав зовсім іншу місію, ніж зараз. Так, раніше флот вів активну боротьбу з людьми в чорних пов’язках на одне око.
Уряд будь-якої країни завжди прагнув отримати якомога більше доходу і прибутку. Так було і раніше. Саме для цього влада створювала «піратів для себе» — капери. Вони були законними представниками розбійницького клану і працювали «з прикриттям зверху». Після кожного захоплення судна вони віддавали частину «Лакомова шматка» уряду.
Пірати знамениті своїми сережками у вухах. Багато хто вважає, що це просто традиція, однак — це міф. Не кожен пірат міг дозволити собі надіти цей аксесуар. Сережки дозволялися носити тільки тим, хто вже перетнув кордон екватора, а також найпівденнішу точку планети — мис Горн — самі «жваві», так би мовити.
Пірат на кораблі ніколи не представлявся своїм власним ім’ям. Для конспірації вони завжди брали собі клички. Робилося це для того, щоб у разі вжиття правових заходів (суду) ніхто не знав справжні імена один одного.
Пірати ніколи не закопували знайдені скарби, як багато хто вважає. Робилося це вкрай рідко, в самих нестандартних ситуаціях.
Чи знаєте ви, що піратського прапора не існує насправді? Чорне полотно, прикрашене черепом і кістками, має масу інтерпретацій. Раніше, до появи піратства, підняття такого прапора на кораблі свідчило про те, що на борту розвивається якась епідемія.
Коли ж піратство стало процвітати, вони використовували його для відлякування ворогів і піднімали виключно перед самим нападом. Таким чином, пірати спочатку просто тиснули на психіку. І, безумовно, це мало свої плоди.
Існує міф про пияцтво. Насправді ж піратам заборонялося пити під час завдання. А ось поласувати ромом на суші і відсвяткувати чергову перемогу — було святим. Там то вже ніхто не стежив за кількістю випитого.
Ще один піратський міф є і про чорні пов’язки. «Одноокі» пірати насправді не мали проблем із зором і перев’язували собі око зовсім для інших цілей. Так, на кораблі було досить темно. А спускаючись туди з перев’язаним одним оком, пірати могли швидше адаптуватися до такого світла і без сильної напруги для зору.
Можливо, хтось думає, що піратів більше немає. Це помилка. І пірати, і капери — всі вони процвітають і живуть «розкошуючи». Нічого сильно не змінилося з часів їх перших нападів. Хіба що з’явилися нові види зброї, а значить — і методи нападу стали більш витонченими.

Цікаві факти про Чингісхана

Історична постать, монгольський полководець, завойовник багатьох земель і народів. Чингісхан — історичне ім’я відоме всім школярам.
Представляємо цікаві факти про Чингісхана.
Історики стверджують, що зовні Чингісхан зовсім не був схожий на монгола. Блакитні очі і кучеряве русяве волосся, яким був наділений правитель, зовсім не характерно для людей цієї раси.
Багато джерел дають твердження про те, що Чингісхан та його діти володіли божевільною сексуальністю і ненаситністю в інтимному житті. Доказом тому є знайдені хромосоми Чінгісханського роду більш ніж у кількох десятків етносів на території Євразії. Тільки за офіційними даними він мав 5 синів. Вчені зробили припущення про те, що через лише 300 років великий правитель міг стати володарем більше 5 млн. нащадків.
Страхітливі факти існують про те, до якої міри був Чингісхан жорстоким катом. Після кожної битви його солдати мали вбити більше 50 полонених кожен. Потім, позбавити вже трупів, вух, зробити з них своєрідне «намисто» і принести таку данину самому правителю.

Чи знаєте ви, що в битві, що відбулася в місті Нішапур в 1221 році, Чингісхан зі своєю армією відправив на той світ близько 2 млн. чоловік? Найдивовижніше і страшніше, це час, за який він зміг виконати таку криваву роботу — всього 1 день на все про все.
У Монголії досі використовується алфавіт уйгурів, який з’явився завдяки Чингісхану. Сталося це тоді, коли самі уйгури перейшли на бік Великого правителя і стали чиновниками, а деякі навіть якимись викладачами для жителів Монголії.
Каракорум — столиця Монгольської імперії, заснована у 1220 року Чингисханом.
Великий правитель покинув цей світ приблизно влітку 1227. Немає точних даних про його смерть. Так, відомо, що 1225-1226 року весь зимовий період він сильно хворів і було відкладено напад на тангутів. Однак, останки Чингісхана були знайдені вже після розгрому столиці Чжунсин, тангуської держави. Виходить, що та битва, в якій він не зміг знаходиться через хворобу, стала останньою в його історії життя.


YuanEmperorAlbumGenghisPortrait.jpg



Цікаві факти про Бісмарка

Легендарна особистість в історії, завдяки якій був створений Троїстий союз; особистість, яка має прізвисько «залізний канцлер» і який таки став канцлером Німеччини — Отто фон Бісмарк. Завдяки йому сьогодні ми можемо цитувати багато чого, що відбувається в житті багатьох країн.
Отже, представляємо вам деякі цікаві факти про Бісмарка.
До цієї людини не відносилися «ніяк», чи добре, чи погано, але не нейтрально. Давайте подивимося на нього з усіх боків і спробуємо розповісти все найцікавіше з життя прожитих років.
Чи знаєте ви, що Бісмарк дуже любив зброю? На його рахунку більше 25 дуелей, одна з яких не вдалася. Він назавжди запам’ятав той випадок, так як шрам, що з’явився на обличчі, не давав йому забути про це.
Цікавий факт є те, що Бісмарка можна споглядати частіше решти політиків на картинах-карикатурах.
Можна й не відзначити той факт, що Бісмарк носив кільце, на якому було зображено російське слово «нічого». І хоча російську мову він знав і розумів досить добре, зрозуміти сенс саме цього слово йому так і не вдавалося.
Чи знаєте ви, до якої міри не вистачало адреналіну юному канцлеру? До тієї, коли сідаєш грати в азартні ігри і все програєш.
Благо, йому вистачило розумності повідати про це своєму батьку, який і розрахувався з усіма його боргами.
Чи знаєте ви, що саме ця легендарна особистість зробила свого часу макет майбутньої карти Німеччини в тому вигляді, в якому вона існує і донині?
Цікаво й те, що Бісмарк — близький родич сім’ї Рюриковичів.
Ось ще цікаві факти про Бісмарка. Ви любите стріляти так само, як і Отто? А «ковбасний» бій у вашому житті був? Якщо ні, то у Бісмарка так. Така незвичайна дуель повинна була відбутися з Рудольфом Вірховом. А все тому, що останній звинуватив Отто в епідемії тифу. Однак дуелі все ж не було. Занадто любив себе канцлер, щоб стріляти ковбасою.
Отто фон Бісмарк, як і всі представники чоловічої статі, любив і випити, і добре поїсти, і пограти, і пару жіночих сердець розбити. Ну а між усім цим — «зіграти» кілька битв.
Цій легендарній особистості історія приписує наступні слова — «Ніколи не воюйте з росіянами, бо на кожну військову хитрість вони вам дадуть непередбачуваною дурістю.»


Велика Китайська стіна
Одне з нових семи чудес світу — Велика Китайська стіна. У тому, що вона «Велика» сумніватися не доводиться — 8851,9 км довжини з урахуванням вигинів і відгалужень, cредня ширина стін 5,5 м (6,5 м біля основи), висота в різних місцях доходить до 10 метрів. На відстані до 200 метрів (стільки приймали за «політ стріли») один від одного по всій довжині стіни розташовані сторожові вежі. Основним призначенням цих веж було оповіщення про настання ворога. Так вночі оповіщення про тривогу передавалося від однієї башти до іншої за допомогою розпаленого вогню, вдень за допомогою димів. Як величезна кам’яна змія, Велика Китайська Стіна виходить з Жовтого моря і відповзає прямо в піски пустелі Гобі, через весь Північний Китай.
Історія створення одного з середньовічних чудес світу йде у III століття до н.е. До влади в Китаї прийшов імператор Цинь Шихуанді, який об’єднав між собою ворогуючі держави, встановивши в піднебесній єдину владу. Наприкінці III століття до н.е. він наказав збудувати стіну, щоб позначити межі єдиної держави та убезпечити Китай від набігів північних кочівників. Будівництво з перервами тривало до 1640-х років (кінець правління династії Мін).
Перші 10 років будівництва стали трагедією для багатьох китайців. Третина населення всієї піднебесної була зайнята на роботах (кілька мільйонів чоловік). Десятки тисяч людей гинули від епідемій і непосильної фізичної праці. Обурення такою масштабною мобілізацією і невдоволення тисячами втрачених життів призвело до низки народних повстань, які стали однією з причин, чому впала династія Цинь.
Археологи не раз знаходили останки людей прямо в кладці Великої стіни. Померлих при будівництві або страчених будівельників ховали прямо в ній, не піклуючись про гідне поховання. За підрахунками вчених, за час свого будівництва Велика Китайська стіна стала могилою близько 2-х мільйонів чоловік.
Цікаво, що при укладанні кам’яних блоків стіни в якості цементного розчину вживалася клейка рисова каша з домішкою гашеного вапна.
Сьогодні Велика Китайська стіна — гордість жителів піднебесної. Як написав Мао Цзе-Дун на вході в реконструйовану частину стіни «Якщо ти не побував на Великій стіні, ти — не справжній китаєць».
Велика китайська стіна була включена в список Всесвітньої Спадщини ЮНЕСКО в 1987 році, як одна з найбільших китайських історичних пам’яток. До всього іншого, це одна з найбільш відвідуваних визначних пам’яток в світі — щорічно тут буває близько 40 мільйонів туристів. Крім того, тут щорічно проводиться популярний легкоатлетичний марафон «Велика Стіна», в якому частина дистанції спортсмени біжать по гребеню Стіни.
Незважаючи на поширений міф, Велика Китайська стіна не видна з космосу. За твердженням НАСА стіна ледь помітна з орбіти і тільки при ідеальних супутніх умовах. Втім вона видна не більше, ніж інші штучні споруди.




Немає коментарів:

Дописати коментар