понеділок, 9 листопада 2015 р.

Історія України              5 клас
Тема. Повторювально-узагальнюючий урок за темою «Знайомство з історією»
Мета: повторити та  узагальнити  знання  учнів  з  історії,  усвідомити  її  значення в житті людини; розвивати вміння робити висновки, працювати у групі; викликати в учнів інтерес до курсу історії України і бажання вивчати її.
Обладнання: зображення  історичних джерел, карта, портрети  історичних персоналій з вивченого періоду
Тип уроку: урок узагальнення.
Вид уроку: урок-гра.
Хід урок
I. Організаційна частина
IІ. Узагальнення і систематизація знань
Гра «Аукціон»
Клас ділиться на команди. Кожна команда за даний час повинна назвати якнайбільше понять, імен, дат з теми
Гра «Чи знаєте ви?»
1.Як називається ваша держава?
2.Як називається столиця нашої держави?
        3.Як називається наш край?
        4.Що таке Слобожанщина?
        5.Як називається рідне місто? Звідки походить його назва?
         6.У якому році засноване наше місто?
         7.Що є візитною карткою України, нашого міста?
         8.Яке дерево служило матеріалом для письма?
         9. На місці якої архітектурної споруди знаходиться наша школа?
         10. Що вивчає наука історія?
Гра «Відтворіть минуле»
Діти, використовуючи запропоновані слова, повинні розповісти про життя і заняття людей у давні часи.
Трипільці, Скіфія, пектораль, словяни, язичники, « Повість минулих літ»
Гра «Хто?Що?»
1.     Відкрив трипільську культуру?
2.     Написав «Історію України-Русі»?
3.     Знайшов золоту пектораль?
4.     Написав історію козацтва?
   5.  Як називаються споруди для увічнення пам’яті про видатних людей
та важливі події і вони належать до культурного надбання людства?
6.     Кого справедливо вважають батьком української історії?
7.     Науковці, які досліджують різні історичні джерела і розповідають
       про минуле – це...
8.     Як називається один з найвідоміших і найстаріших музейних закладів
        нашої держави в місті Києві?
9.     Як називався перший літопис, що дійшов до нас?
10.Справу збирання, збереження та впорядкування писемних пам’яток
покладено на спеціальні установи. Як вони називаються?
Гра «Відгадай слово»
1.     Перше слово — число, друге — частина тіла людини, разом — символ влади. (Тризуб)
2.     У природі — це початок річки, а в науці — це основа вивчення чогось. (Джерело)
3.     Перше — скорочена назва імені чоловіка, друге — перша буква в алфавіті, разом — можливість керувати іншими. (Влада)
4.     Ця наука розповість про минуле. (Історія)
5.     Тільки вона може зберегти все, що створено людиною, і передати іншим поколінням. (Пам’ять, книга)
6.     Предмет для гри в більярд, а також ім’я князя. (Кий)
Гра «Зашифровані слова»
1.     Рештки кісток, уламки, щіточка, лопата — археологія.
2.     Пагорб, місто, Кий — Київ.
3.     Поселення, землеробство, глиняна хата, мальована кераміка — трипільці.
4.     Кочовики, воїни, цариця, пектораль — скіфи.
5.     Море, місто Херсонес, корабель, — греки.
6.     Землеробство, віче, дружина, бог Перун — слов’яни.
7.     Монахи, пір’я, події, письмо, чорнило — літописи.
Гра «Німа карта»
Учитель показує об’єкт на карті, а учні мають назвати його.
Гра «Тип історичного джерела»
Учитель показує зображення  історичних джерел(мультимедійне зображення), а діти визначають їх тип.
Гра «Історичний діяч»
Учитель показує портретні зображення історичних діячів (мультимедійне зображення), а діти називають їхні прізвища.
Гра «Історична вікторина»
а)  Людина, що займається історією.
б)  Наука, що вивчає історію за речовими джерелами.
в)  Запис подій за роками.
г)  Сфрагістика — … .
д)  Речові джерела — … .
е)  Види історичних джерел: … .
ж)  Основними заняттями слов’ян були … .
з)  Палеографія — … .
і)  Предки українського народу —  … .
к)  Українські гроші — … .
л)  Матеріал для письма в Україні — … .
ІІІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ І ВИСТАВЛЕННЯ ОЦІНОК

ІV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ. Виконати індивідуальні тестові завдання з вивченої теми

Немає коментарів:

Дописати коментар