вівторок, 8 листопада 2016 р.

                                                     Цікава географія

Австралія змінила своє місцерозташування. За 22 роки материк змістився на 1,5 метра на північ.
Про це заявляють вчені, які за допомогою GPS вимірювань відзначили зміщення австралійського континенту на півтора метра на північ.
Сталося це в останні два десятиліття.
За словами фахівців, Австралія зсувається в північно-західному напрямку приблизно на 7 сантиметрів на рік.
Вчені вважають, що цей рух відбувається в зв'язку з тектонічними зрушеннями всередині материка...

Феномен Ель-Ніньо, що загрожує Південній Америці небезпечними ураганами, повенями і зсувами, призвів до несподіваного явища в пустелі Атакама на узбережжі Чилі. Найпосушливіше місце на планеті вдруге за рік покрилося яскравим квітковим покровом.
Пустеля Атакама вважається найсухішою на Землі. На її території дощ випадає раз на кілька десятків років. Рівнинна частина пустелі практично позбавлена живих організмів, зустрічаються тільки лишайники, синьо-зелені водорості та дрібні кактуси.

У Тихому океані на схід від Австралійського узбережжя утворився новий острів, повідомляє служба новин "ВВС-Україна".
Він виник в результаті виверження підводного вулкана Хунга Тонга, який є частиною архіпелагу Тонга.
Вулкан почав вивергатися в грудні 2014 року, в результаті чого утворилися контури нового острова близько 500 метрів в довжину.
Землетрус магнітудою 7 балів за шкалою Ріхтера сталося 23 січня 2015 в південній частині Тихого океану...
 

Трістан да Кунья – острів, розташований в південній частині Атлантичного океану, є самим віддаленим на Землі жилим місцем. Від африканських берегів його відділяє близько 2800 кілометрів від узбережжя Південної Америки – 3360, а острів Святої Олени, де знаходиться найближчий населений пункт, що знаходиться «всього» у 2160 кілометрів. Трістан да Кунья отримав свою назву на честь португальського мореплавця, якого вважають відкривачем острова. Він займає площу суші менше 100 квадратних кілометрів. Трістан да Кунья – острів вулканічного походження. Причому, розташований тут,  вулкан Королеви Марії є чинним і займає значну частину острова. 

Життя під небесами… Ну, хіба ж не романтика, скажеш Ти. У таких незвичайних будиночках живуть племена Комбаі та Короваі на острові Нова Гвінея.
Здається, хижа от-от розпадеться від найменшого подиху вітру, проте жителі Нової Гвінеї на таку висоту щовечорапіднімають не лише всю сім’ю та дрібних домашніх улюбленців, але й велику рогату худобу.
Короваі та Комбаї будують свої житла на висоті десятки метрів. Племена свято вірять у те, що так вони рятують себе відзлого чаклунства.


Люди давно замислювалися, яке місце нашої планети є найгарячішим і яка там температура.
Раніше з'ясувати це було неможливо, тому що людині в таких місцях знаходитись було неможливою, а метеостанції та інше обладнання там просто не працює.
Знайти найгарячіше місце на планеті вдалося за допомогою інфрачервоних фотографій, зроблених зі супутника за останні 10 років...

Це утворення, розташоване біля колишнього туркменського села Дарваза - справа людських рук. На початку 70-х років геологи виявили перспективне родовище газу (в Туркменістані вони взагалі не рідкість). Почалося буріння і видобуток, але в ході роботи геологи натрапили на "сюрприз": підземну печеру. У неї провалилася бурова вишка, обладнання та транспорт, але, на щастя, жертв не було.
Звичайно ж, з отвору в землі почав струменіти природний газ. Щоб місцеві жителі не отруїлися шкідливими сполуками, було вирішено цей газ підпалити в розрахунку на те, що він скоро вигорить і потухне.
Однак, кратер не згас до сих пір, і навіть не збирається. Ширина кратера становить 60 метрів, глибина - 20. Зловісне яскраве полум'я висовує з нього свої "пальці" і вдень і вночі - але якщо вдень це якось не чіпає, то в темний час "Ворота пекла" проявляють себе у всій красі ...

Повна назва Лос-Анджелес є  "Ель-Пуебло-де Нуестра Сеньйора ла Рейна де лос Анджелес де Порсіункула" і може бути скорочена до 3,63% від оригінального розміру: "LA".
На найбільшій кількості мов розмовляє населення Африки - число африканських мов перевищує дві тисячі. Найрідкісніша з них - мова бікья. На цій мові в 1998 році розмовляла лише одна 87-річна бабуся з села на кордоні між Камеруном і Нігерією.
Голландія - це провінція у складі Нідерландів, яка в XVI-XVIII століттях була політичним та економічним ядром держави. З тих пір історія цієї провінції настільки злилася з історією всієї країни, що Нідерланди стали називати Голландією.
Найдовша у світі підземна ріка Пуерто-Принсеса (8,2 км) протікає у печері і впадає у Південнокорейське море. Мандруючи річкою на човні, можна помилуватися карстовими печерами і гротами, прикрашеними сталактитами та сталагмітами дивовижної краси.
Поблизу міста Пуерто-Принсеса в зоні розвитку карсту створений Національний парк. Тут росте понад 800 видів рослин, які належать до 300 родів і 100 сімейств; мешкають 165 видів птахів, з них 15 ендеміків (синьоголовий папуга (Tanygnathus lucionensis), білогрудий морський орел (Halitutus leucogates)); 30 видів ссавців, серед них єдиний представник приматів – довгохвоста макака (Macaca fascicularis); бородата свиня (Sus barbatus), палаванський бінтуронг (Arctictis binturong); 19 видів рептилій, з них 8 видів – ендеміки; 10 видів земноводних: філіппінська лісна жаба (Rana acanthi), філіппінська барбурула (Barbourula busuangensis). 
Вивчення даних , отриманих супутниками НАСА , показало , що, хоча майбутнє басейну Аральського моря в Центральній Азії залишається безрадісним в довгостроковій перспективі , в  найближчий час все буде не так уже й погано.
Колись четверте за величиною внутрішнє море планети, за останні півстоліття Арал втратив 90 % води. Кірк Змієвський і Річард Бекер з Толедського університету ( США ) захотіли з'ясувати , чи пішла  вода назавжди або ж перемістилася в іншу частину басейну - наприклад , у водосховища . Крім того , було б цікаво дізнатися , чи зіграло  роль у катастрофі зниження опадів.
Д

Немає коментарів:

Дописати коментар